Silva rerum w Poznaniu 19.05.

FESTIWAŁ FABUŁY zaprasza na spotkanie z litewską pisarką Kristiną Sabaliauskaitė i polską tłumaczką książki Izabelą Korybut-Daszkiewicz!

kiedy: 19.05., g. 18
gdzie: Zamek, Scena Nowa
cena biletu: wstęp wolny

Prowadzenie: Marta Kowerko-Urbańczyk

Informacja (ze strony http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,430,8768.html) :

Kristina Sabaliauskaitė – litewska pisarka o polskich korzeniach, doktor historii sztuki, od 2002 zamieszkała w Londynie. Autorka bestsellerowej trylogii „Silva rerum” (2008-2014), wielopokoleniowej sagi szlacheckiej rodziny Narwojszów, w której z wielką pieczołowitością odmalowała czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów XVII i XVIII wieku na Litwie, przyczyniając się do przywrócenia tego okresu do szerokiej świadomości. Pierwsza część „Silva rerum”, została uznana za jedną z 10 powieści dekady przez litewski PEN Club, a cała trylogia została w 2015 roku nagrodzona prestiżową nagrodą im. Liudasa Dovydėnasa.

„Silva rerum” to opowieść o balansowaniu między śmiercią a życiem, brzydotą a pięknem, ciałem a duszą, odsłaniająca tajemnice wielokulturowego Wilna. Zmysłowy, barokowy styl, bogactwo historycznego szczegółu i wciągająca akcja przyniosły autorce międzynarodową sławę. Wątki mistyczne przeplatają się tu z awanturniczymi, świętość graniczy z pożądliwością, tradycjonaliści spierają się z wolnomyślicielami, a historia pewnej rodziny staje się kluczem do historii całego kraju.
/ znak.com.pl/

 

Posted in Bez kategorii.